Bydlím

Hrabošení po bazáčích

Právě startuji takovou svoji misi pro zvelebení bytu, ze kterého se mi zanedlouho odstěhuje spolubydlící, a bude třeba zaplnit prázdná místa. Zase mě to po dlouhé době nadchlo a mám chuť v bytě úplně změnit styl.
Chci prošmejdit bazary a rozhodit sítě, zda známí nemají nějaké nevyužité poklady po půdách a sklepech. Začala jsem v jednom nábytku z druhé ruky v Aši, kam jsme se zašly podívat s Růženkou. Nejvíc času jsem strávila u haraburdí, připomínající mi mé dětství (no, často spíše ještě dětství mých rodičů):

Růženka můj zápal příliš nechápala, ale já mám prostě veliké dilema – potřebuji ten kameninový džbán a nádobky?? 🙂 Dávám si ještě týden na rozmyšlenou 🙂

Máte rádi staré věci nebo jste rádi, že jste je konečně vyházeli?
Jdou dohromady i s moderním nábytkem nebo to vidíte tak maximálně na chalupu? 🙂

3 komentáře

 • Adivey

  Mno, když tak už teda ten druhý "džbán" modrobílý – na bouli.
  Mně mraky takového haraburdí nutí prateta a babičky mé i mého snoubence. Zatím zdárně odolávám. Nesnáším pracholapače všeho druhu a kuchyňské haraburdí, které má sice svůj účel, ale lze jej nahradit jinou věcí a použije se maximálně 2x do roka. Je to tak zenové a uklidňující zbavit se všeho méně potřebného bordelu!

 • Lucie Velková

  Mě se právě líbí ten první džbán, protože je ideální na pivo 🙂 Mohla bych si s ním skočit do hospody, kterou mám před domem a tak. Ale v té modrobílé by fakt vypadal mnohem lépe.
  Já mám právě z hromadění haraburdí taky strach, že na to bude akorát sedat prach. Stačí mi moje pracovní léta v Nanu-Nana, za tu dobu jsem koupila spoustu kravin, které mám nyní někde zastrčené.
  A zbavovat se zbytečností, to je pro mě velký problém, nejsem s to skoro nic vyhodit…

 • Anonymní

  Já jsem teda taky spíš pro ten modrý, ale využitelnost bych tak jako tak hledala marně. Nicméně funkčnost a využitelnost jsou právě přesně ty věci, které mi jsou u bazáčových věcí naprosto šumák…:-) Jo, jsem sysel vetešák. Byt máme zabordelený spoustou oprejskaných nesmyslů, ale mě prostě baví. Nelpím na nich, až bude potřeba, skončí v popelnici. Ale dokud mám ten luxus spousty místa, chci si k těm pitominám přimýšlet fantasmagorické příběhy, komu asi tak patřily a kde všude byly (i když jejich minulost je určitě fádní)… Dokud máš doma místo, proč si z plezíru neudělat radost? 😀
  zazvorek

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *