Cestuji

Sobotní zdravotní procházka

Sobotní počasí bylo v kontrastu s předcházejícím marastem naprosto dokonalé, a tak by byla škoda zahnívat doma. Jelikož jsem ale já dospávala ples a moji spolubydlící Zdenka a Igor náročnou šichtu v činoheráku, vyrazili jsme až v pozdním odpoledni a sluníčko si užili hlavně zapadající.

Tenhle výhled nám skýtá jen pár kroků od našeho paneláku:

Vyrazili jsme směrem na Dobětice a cílem naší cesty byla Mariánská skála.
A asi jsem se ještě nezmínila, že si moji spolubydlící před necelými dvěma týdny pořídili štěňátko. Labradorský retrívr Charlie má zatím necelé tři měsíce, ještě příliš nepochopil smysl venčení a ze všeho nejraději oždibuje kabely a mé barevné punčocháče, ale už teď ho všichni naprosto milujeme :).

V Ústí člověk najde krásnou přírodu…

…hnedka za paneláky. Skoro všude, zde konkrétně Dobětické panorama.

Další častý ústecký úkaz. Domečky u výměníků horkovodů. Naštěstí domácí nebyli doma.

Provokatér s šiškou vysočiny

Mariánská skála je ojedinělý úkaz fungujícího kamenolomu přímo v centru města. Pohled směrem Neštěmice a Krásné Březno, úplně vpravo areál ústecké loděnice.

Střekov a SeTuZa. Na těch prázdných zelených políčkách uprostřed by měla vyrůst další hnusná betonová kostka s parkovištěm.

Nejtradičnější pohled na Ústí, leč světla rychle ubývalo.

Krásný Mariánský most. Taková zajímavost – je to jen několik málo dní, co proběhla v médiích zpráva, že město Ústí prohrálo letitý spor o ceně za jeho stavbu a bude muset doplatit stamiliony. No, každá sranda něco stojí.

Dobytí vrcholu a za odměnu Svijanské

A výživná dobyvatelská sváča

A ten malej Ňuchňáček už toho měl akorát 🙂

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *