O blogu

Ahoj, já jsem Lucie a právě jste se dostali na mé nově překopané stránky.

Od roku 2013 jsem psala svůj první a jediný blog, který jsem si vedla na platformě Blogger a jmenoval se Great Expectations. Zpočátku u mě převládala témata o výletech a cestování, nástrahy v životě dospěláka, móda a zdravý životní styl, oblíbené knihy a filmy. Nástrahy zůstaly, móda se smrskla pouze na vintage, retro, second hand a selfmade témata, cestování se vypařilo stejným způsobem, jakým se utlumilo ve skutečném životě. Zůstaly knihy, občas úvaha nad studiem a profesním životem.

Přibylo nové obrovské téma – ruina staré vily, kterou jsme koupili v dubnu 2018.

V létě 2019 jsem se otevřeně svěřila se svými osobními problémy, které řeším ve vztazích se svými nejbližšími.

Nepovažuji se za žádného univerzálního rádce, pouze se ráda dělím o svou zkušenost. Když už mě tak bolela, může třeba posloužit ještě někomu dalšímu.

Když se zamyslím nad svou cestou, tak asi ukázkově plavu s proudem – když začaly frčet blogy, totálně jsem se vezla na vlně a hltala jich desítky. Jenže spustit ten svůj vlastní jsem odkládala několik let…
Potom se začal blogový svět prolínat s tvorbou na youtube. To už jsem svůj blog měla a svět videí mě začal fascinovat a já si začala pohrávat s myšlenkou, že bych to mohla zkusit taky. Měla jsem i naplánováno, co by moje tvorba zahrnovala, jaké by byly kulisy a tak dále. Ani tenhle plán se ale nedočkal realizace.
Pohořelo to na mé extrémní prokrastinaci a přehlcenosti. A věčném čekání na ideální příležitost – dostatek času, pěkného zákoutí, kde by se dalo v klidu natáčet, připravený scénář, který by vystačil na několik epizod dopředu…
Chybělo mi to, co je vlastní těm, kteří se v tomto oboru dostali na výsluní – spontánnost a neřešení, jestli je výsledek dost dokonalý, aby si zaloužil vyjít na světlo.

Změnit název, platformu a grafiku jsem také chtěla spoustu let, ale opět mě zdržovaly výmluvy a čekání na ideální chvilku, třeba moment, kdy bude můj muž mít čas a podpoří mě a vytvoří mi stránky na míru… Totální nesmysl, protože je možné, že ani neví, kolik času mi snění o této nové podobě zabralo času a prostoru v mé hlavě, protože nahlas jsem o tom téměř nemluvila.
Vždycky, když jsem se chystala, že téma mého blogu nadhodím, jsem předvídala jeho reakci a tou měla být věta, kterou se poslední týdny i já sama snažím vracet do reality a asi ji ode mne uslyšíte ještě mockrát: “už nemluv o tom, jak něco uděláš, prostě to dělej!”

Jsem totiž odborník na takovou super pavědu, kterou je plánování plánů.