Řeším

Září je můj leden!


Už od poloviny srpna mě pronásledují úvahy o tom, co se bude dít, až skončí léto.
Snad odjakživa to mám tak, že září je pro mě mnohem více začátkem nového roku než právoplatný leden. Během dovolené (byť jen u rodičů) jsem odpočívala, slunila se, cachtala v bazénu a tak dále a s postupujícím časem se ve mně nahromadila ta správná akční energie k tomu začít být po návratu do „normálního“ života zase trochu akčnější, začít nové věci a konečně dokončit ty stagnující… Podzim pro mě vždy znamenal nějaký přelom, ať už ho dříve určoval nový školní nebo akademický rok, či proběhly změny osobní. Několikrát znamenal i novou práci.
A skoro vždy s sebou nesl hromadu předsevzetí a slibů.
A letos tomu nebude jinak, jen jich tentokrát nebude málo a nebudou všechna snadná.
Takže tenhle článek má být jakýsi seznam podzimních předsevzetí 🙂 Pracuji na něm už měsíc a už měsíc se celkem snažím mít náskok v plnění, takže začneme hotovými! 
1) BLOG
Několik měsíců jsem plánovala změnit design. A opravdu jsem byla takový tragéd, že jsem se k tomu nedokázala donutit. S tím původním jsem nebyla ani trochu spokojená, chtěla jsem něco, co by mě vystihovalo, a za to jsem považovala viktoriánský dekor. Ale dost to rušilo fotky a hlavně se mi to velmi brzo přejedlo.
Ale tedy – něco nastavovat, to byl tedy kumšt! Nejsem žádný extra dobrý programátor, takže jsem se s tím pěkně navztekala!
Na velkém monitoru jsem se hodinu piplala s tím, aby se pěkně po obou stranách lišty v pozadí zobrazovaly moje nové obrázky. A hle – otevřu si blog na svém třináctipalcovém notýsku a obrázky zmizí z dohledu. Takže opět přenastavování. Nechci, aby se na mé obrázky dívali jen majitelé obřích širokoúhlých monitorů! Žádná diskriminace!
No, kdyby něco, dejte vědět, co vidíte 🙂
A taky jsem odfiltrovala všechny zbytečnosti. Když mi někdo bude chtít dát najevo přízeň, tak si poradí, k tomu nikdo žádné čudlíky jako motivaci nepotřebuje.
2) BYT
Do současného bytu jsme se stěhovali před Vánocemi. Základní úpravy nám trvaly asi tři měsíce. Všechno probíhalo až po nastěhování všech krámů a do toho jsem měla zkoušky, troje státnice, diplomku, přijímačky na doktorské studium a práci k tomu. Prakticky jsem půl roku přežívala ve staveništi. 
Už od začátku jsme se spolubydlící plánovaly, že bychom pomocí nějakého blogu dokumentovaly, jak nám jdou úpravy (byt není náš, máme ho jen v pronájmu, ale byl v hrozném stavu a pro nás to byla jakási výzva – jak za málo peněz udělat z panelákového kutlochu něco originálního), takže fotky před a po někde máme, ale od blogové dokumentace jsme ustoupily, protože to opravdu všechno trvalo až neúnosně dlouho a vést o něčem blog je prostě takové.. zodpovědné?
Teď ale chytám novou mízu a opravdu se snažím dotáhnout zbytek – natřela jsem dveře, futra a prahy, výplně dveří zakryla tapetou, zarámovala spousty fotek, nakoupila nová plátna na malování, objednala si dva malířské stojany, pořídila vysněnou knihovnu a přeorganizovala prostor…
A taky mám poprvé v životě opravdu chuť si pořídit nějaké živé kytky a začala jsem pořádně pichlavou Opuncií 🙂
Doufám, že se již brzy bude čím pochlubit…
3) PRÁCE
Dostala jsem svůj první plný úvazek. Čeká mě fůra nové práce, ve které se ještě pořádně nevyznám, a také stále narážím na svou nesystémovost. Za poslední rok jsem pochopila, že když si všechno nesepíšu, tak jsem prostě ztracená, třetinu úkolů neudělám a další třetinu popletu.
Lepící papírky a prostorné kalendáře na můj stůl!
4) STUDIUM
Čeká mě ještě jedna diplomka a také už mám nasbíráno kolem dvou tisíc snímků archiválií k disertaci, které je nutné začít přebírat. Do toho literatura k tématu plus s doktorátem přijdou i povinnosti, o kterých zatím nemám ani tucha. Ha, dobře mi tak!
5) OSOBNÍ ŽIVOT
Za poslední dobu jsem přehodnotila hodně svých dřívějších kroků a myšlenek. Byla jsem přesvědčená o tom, že poslední rok byl pro mě natolik plný změn a výrazných zkušeností, že jsem již konečně hotová dospělá osoba. Samozřejmě, že nejsem. Až nepříjemná konfrontace s důsledky zbrklých a neuvážených jednání mě musela probrat. Nyní je mým cílem chodit s otevřenýma očima a nebrat všechny lidi vážně. Vážit si opravdu dobrých přátel a nikdy je nezklamat pro nějaké, kteří se tak jen tváří. Někteří z vás chtějí jen tahat rozumy, další ve vás vidí jen skvělý prostředek k pobavení a pro jiné děláte nemožné a stejně jste jim buřt. Keep calm!
6) AKTIVITY
Trávit víc času opravdu podstatnými věcmi. Souvisí nepřímo s bodem 5. Už nechci chodit mezi lidi jen proto, abych měla pocit, že se v mém životě něco děje a já si snažila zvýšit společenskou prestiž. Ano, seznamování s novými lidmi a zdravá socializace je nutná. Ale ke svému štěstí nepotřebuji zůstávat v každé hospodě až do poslední chvíle s pocitem, že v opačném případě bych něco propásla.
A Sex ve městě si dávkovat jen k domácím pracem!
7) FOCENÍ
Konečně mám vysněnou zrcadlovku, a i když už si s ní hraju nějaký ten týden, stále neznám zdaleka ani třetinu jejích funkcí. Takže heslo učit se… převedu i na manipulaci s tímto křehkým a kouzelným přístrojem!
8) HEJBAT SE!
Už nehledat žádné výmluvy proti pravidelnému sportu. Kategoricky každý podzim začínám mimo jiné chodit do bazénu. Bohužel mi to vždycky vydrží maximálně do první rýmy… 
 Asi bych mohla pokračovat v dalším výčtu ještě dlouho, ale nechci, abyste mě považovali za psychopatku.
Taky Vás přechod z léta do podzimu nakopává? A jestli ano, jak se to projevuje? 🙂

2 komentáře

  • Anonymní

    Nový "design" blogu je naprosto bomba! Veliká paráda 🙂
    Podzim je pro mě vždycky spíš předěl náladovej – léto nesnášim a podzim naopak miluju, sice mě to energeticky nenakopává, ale uvádí do příjemně melancholický nálady a vůbec těší už tím, že je…
    No a k tomu ostatnímu – snad jen hodně štěstí do (staro)nové práce i studia a hodně trpělivosti v mezilidských vztazích…
    zazvorek

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *