Cestuji

Agrární batůžek

K jaru kromě kvetoucích stromů vždycky patřila mláďátka. A právě za takovými jsme se před týdnem vypravili s turistickým oddílem Činoherního studia. Opět nás vedl děčínský archivář Petr a kromě zajímavostí ohledně zaniklých církevních památek (především bourání kostelů v pohraničních vesnicích v 70. letech) jsme navštívili dvě biofarmy – ovčí a kozí. O místní produkty jsme se trochu poprali, protože jich kvůli sezóně mláďat nebylo tolik, ale ochutnávka se dostala na všechny.  

Leták na náš výlet visel v Merbolticích!

Pája se svojí Shelby 🙂

Panoramata!

Vyrazili jsme v neděli 13. května vlakmo z Ústí do Starého Šachova, odkud jsme pokračovali pěšky do Merboltice a dále přes Valkeřice do Rychnova a z něj do Těchlovic na zpáteční vlak.
Sedící štace byla v rychnovské hospodě “U Kosů”, kde zároveň archivářka Markéta povyprávěla o
lokálním undergroundu – Silvestr 1977 tam totiž kromě jiných undergroundových postav strávil i Václav Havel.

A cílový kopeček do Těchlovic…


Jaro je prostě nejkrásnější 🙂

3 komentáře

 • Anonymní

  ňuf ňuf kůzlátka ňuf ňuf…:-D Plnohodnotný komentář, vím, ale nemůžu si pomoct, jsou fakt rozkošný…:-D
  A heleď, nechystá Petr někdy nějakej batůžek taky mimo Děčínsko – Ústecko? 😀
  zazvorek

 • Lucie Velková

  Téma výjezdů jinam se často řeší, ale protože je to logisticky a časově náročnější, tak zůstáváme v okrese. Petr rozhodně odmítá vypravovat zájezdový autobus 😀
  Mluví se o Jiřetíně pod Jedlovou, Vanďáku a tak, ale to je pořád Děčínsko, že 🙂
  Jinak téma výlety (v) dál: budu si kupovat vůz a ráda bych ho v létě co nejvíc využívala k cestování – třeba v sobotu ráno vyrazit do nějakého neprobádaného kraje, pošlapat si po okolí, pak přespat v autě nebo pod širákem a ráno jet domů… Kdybys byla zájemce o to se někdy přidat, tak bych byla moc ráda!

 • Anonymní

  Jéé Jiřetín a Šluknovsko je super, to není zas tak daleko…
  A samozřejmě bych s tebou výletovala ráda, když mi čas dovolí 🙂 Problém je, že teď víkendy trávím na kostele sv. Floriána, kde provázím, takže až mi začne zkouškový, budu mít volno akorát ve všední dny, kdy zas nemáš volno ty…hloupatý je to. Ale třeba se nějak zadaří to někdy skloubit, byla bych moc ráda, kdybychom se někam vydaly 😉
  zazvorek

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.