Cestuji

Kolová Kodaň

Loňská dovolená v Holandsku mi ukázala život v cyklistickém ráji. A protože Kodaň je druhým takovým, půjčení kola se ukázalo jako ten nejlepší nápad na cestě za jejím poznáním…
 

Zavítaly jsem do sympatické půjčovny kol (mají web zde!), kterou jsme měly po cestě, a sympatická byla o to víc, že v ní vařili kafe a bylo to bez váhání nejlepší kafe, jaké jsme v Kodani měly! Skvělý provozní nám také v rychlosti osvětlil pravidla cyklistického silničního provozu…

Půjčovné začínalo na 50 dánských korunách na den za hodně jeté kolo, 80 za střední třídu a něco přes stovku za luxus. My zvolily zlatou střední cestu – já měla požadavek na košík a Pája si vybrala retro oře a lá skládačka.
 

Můj výběr byl hodně rychlý, jakmile jsem zahlédla blatníky a lá Burberry 🙂 A měla jsem takové štěstí, že na mě čekalo v půjčovně i druhý den (i když jsem se o něj o pár minut později musela málem poprat!)

A nikde jinde vám nevznikne takováhle kvalitní přírodní foukaná!

A malá hříčka nakonec: Pája druhý den takové štěstí neměla, jejího jahoďáka už jí někdo vyfoukl, takže testla podobnou verzi v modré a ta šíleně vrzala a bez šlapání prakticky nejela.
Je to ale bojovná žena, celý den prodrandila i tak s úsměvem a tudíž jsou tyto fotky jen ilustrační! 🙂

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *