Cestuji

Po stopách pašeráků

Turistický oddíl činoherního studia netřeba představovat, už to znáte 🙂

Minulou neděli (ano, jsem v reportech velmi rychlá a aktuální) jsme vyrazili po stopách pašeráků a loupežníků v okolí Přerova a vsí kolem Bukové hory a zase to stálo za to. Počasí jak předplacené, teploučko, jaro ve vzduchu a my neohroženě šlapali nějakých 25 km. Bolel mě celej člověk, ale už se nemůžu dočkat dalších.

Z Ústí jsme vyrazili vlakem a vystoupili na zastávce Děčín-Staré Město. Odtud jsme vystoupali na chlumeckou rozhlednu, pak dále pokračovali na Velkou Veleň, Fojtovice a Rytířov. 
Následoval krpál ke zřícenině hradu Vraty, který už ale vůbec jako hrad nevypadá. Sporadické relikty sněhu a ledu. Další kopec nás vytáhl až pod Bukovou horu do Vitína, odkud jsme seběhli do Přerova. Místní historický nadšenec nás seznámil s historií vesnice i s historkami o loupežnické bandě, kteří tam měli základnu.
No a pak už jenom necelé tři kilometry do Malého Března do hospůdky U Fešáka, kde byl cíl cesty. Vyhladovělí poutníci pojedli boršč a klobásy a nazpět do Ústí nás odvezl motoráček.

Nádherný barzoj Bernard:

rozhledna Chlum

Markéta v obletu psů…

Děčín pod námi…

Péťa a Jirka

S Berníkem 🙂

následující 1x foto Mára Mendel

Zřícenina hradu Vraty, možno poznati jen při velkém zapojení fantazie 🙂

Výhled z Vitína…

Po celém dni kopců nahorů následoval sešup dolů, těžko říct, co je pro nožky náročnější 🙂

Vitín jako slibné archeologické naleziště 🙂 (další 1x foto Mára Mendel)

Zpět v Ústí a usazeni na Rychtě, učiněn nález v pátečním Ústeckém deníku:

Další výlet již převelice brzy – 16. března po vyuhlených obcích kolem Ústí…

2 komentáře

  • Anonymní

    Téda, to fakt musela bejt paráda, navíc to počasí a ten nádhernej pes! 😀 Taky jsme si dělali výlet, ale na batůžky se Jenda holt asi přemluvit nenechá… Ale pokud se půjde po něčem, co má vztah k uhlí, to by se mi konečně mělo pdoařit dorazit! Aspoň jednou…:-D
    zazvorek

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *