Cestuji

Ukrytý Skrytín

O víkendu jsem opět místo soustavného psaní lítala po výletech. Tentokrát jsme vyrazili k ruině zámečku Skrytín (německy Reichberg). Nejdříve jsme vlakem dojeli do vesnice Dobkovice, kde nám náš tradiční průvodce archivář Petr vyprávěl o pohnuté poválečné historii této obce, což byla docela detektivka, protože na místním úřadu od vyhnání Němců seděl jeden vrah a úchylák za druhým.
Poté jsme vyšplhali do kopců, kde se “skrýval” nomen omen zámeček Skrytín. Přes další kopec jsme poté slezli do Povrlů, kde náš čekala v místní hospůdce březňáková odměna.

O historii této na kost ohlodané zříceniny, která jen zázrakem drží tvar, lépe než já poví její webové stránky Zámeček-Skrytín.
A zanícení pro sudetskou minulost si mohou něco počíst také na stránkách Zaniklých obcí.

Každopádně ač počasí nebylo tak úžasné jako v týdnu, výlet se vyvedl náramně a ta panoramata stála za to!

Bývalý bazének… Za komunistů areál sloužil jako ozdravovna pro mládež a kolem byla spousta chatiček a tak 🙂

Romča 🙂

Byl prostě fotogenickej!

Nádherný panoramata… V údolí už leží Povrly.

jaro všude kolem 🙂

A já výjimečně nejsem ve žlutém, ale žluté je všechno kolem mě 🙂 🙂

Tohle tričko je jedno z mých srdcových, koupila jsem ho kdysi v prváku na Útulek festu, jen mě na něm štve, že je tak krátký, proto pod něj nosím ještě tílko. Ale asi by nebyl problém si někde vygooglit jiný se stejným logem, protože co tak na fesťácích pozoruji, tak se motivy stále opakují…

Krásný začátek května přeji a doufám, že letos neuschnete jako já, neb mě pod tou třešní nemá kdo políbit 🙂

Jeden komentář

  • Anonymní

    Jak je možný, že o týhle stavbě vůbec nevím? 😀 To ti tedy moc děkuju za tip na výlet, už mám cukání, co nejdřív tam vyrazím! :)A panoramata se fakt povedla, jeden by neřekl, co pěknýho máme za humny.
    zazvorek

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *