Cestuji

Výlet s přírodovědci

S týdenním zpožděním se s Vámi podělím o pár fotek z výletu s partou nadšenců do přírody, v čele s botanikem Jiřím Brabcem a párem ornitologů. Startovali jsme dopoledne ve Skalné, kde nás sice přepadl déšť, ale to rozhodně nikoho neodradilo. Určování lučních rostlin sice nepatří mezi moje záliby, ale nádherně mě to vrátilo zpátky do školních let, kdy jsem byla nadšeným biologem a podobných akcí se občas účastnila – tuhle výlet s klubem ochránců, támhle s německými kolegy, každou chvíli přednáška v muzeu – měli jsme totiž třídního biologa a ten nás prostě dokázal nadchnout!  

Psycho hrnečkové království… 😀

Ptáci hnízdící v jílovém dole.
Přišel nám o tom popovídat i zástupce onoho dolu s tím, že na hnízdící ptáky berou ohled a jíl neodvážejí dřív, dokud ptáci nevyvedou mladé. A poskytl nám docela zajímavý pohled na to, že těžba vždycky nemusí znamenat jen zmar, protože se vždycky musí počítat s rekultivací, která občas přinese i něco lepšího.

Pole jako samet…

Rejsek. Samozřejmě, že jsem byla první, kdo křikl “myš”!

Shluk fotografů kolem skokana 🙂

A prameny a slatiniště na SOOSu… Tam už jsem nebyla několik let! Mělo by to tam páchnout po síře, ale mě to ze všeho nejvíc připomínalo karamel!

Páníčci a jejich zabahněnci…

Císařský pramen a nápojová pauza:

A závěr na nádraží ve Skalné. Takhle si tu žijí Nádražákovi 🙂

Musím říct, že jsme byli úplně vyřízení. Start v deset dopoledne a konec kolem čtvrté. Ušli jsme jen nějakých 8 km, ale cítili to jako 20. Ono přeci jen se minimálně první dvě hodiny zastavovalo každé dva metry u každého plevele 😀
Ale bylo to úžasný… Nemusíte být ani ekolog, a už vůbec ne botanik a stejně si to můžete užít. Příroda čistí hlavu tak skvěle jako máloco jiného!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *