Cestuji,  Nosím

Praha

Na konci tohoto pracovního týdne jsem si udělala dvoudenní výlet do Prahy. Musím se pochválit, že se mi nadále daří plnit své předsevzetí a snažím se hojně navštěvovat dávné přátele, se kterými se příliš nevídám. Tentokrát to byly tři spolužačky z gymplu, jednu z nich jsem viděla naposledy na vánočním třídním srazu a další snad někdy před rokem… Oběd jsme si daly v indické jídelně kousek od Národní třídy a pak jsme obhlížely obchody, protože jedna z kamarádek sháněla nějaký reprezentativní vršek na svatbu.
Bylo to parádní odpoledne, které jsem večer zakončila v Holešovicích s kamarádkou Romčou, u které jsem měla nocleh. Daly jsme si několik piv na dobrou noc ve výborném klubu v prostorách kina Oko – http://www.biooko.net/cz/, kde čepovali výborné chotěbořské. Z toho prostoru tam jsem byla nadšená, i když jsem nenavštívila to nejdůležitější – kinosál, ve kterém prý jsou naprosto úžasné typy sezení, zahrnující opalovací lehátka, fatboye a dakonce i staré auto. Takže mám rest pro příště.
Uvnitř baru byla spousta mladých lidí, která mi svým stylem přišla okamžitě sympatická. Být pražačka a prahnout po seznámení, tak bych to asi zkoušela právě tam 🙂 I když mi pražské holky říkaly, že kdovíjak snadné to v metropoli není, protože tam skupinky lidí fungují na základě jakýchsi “bublin” známostí a pokud Tě do takové bubliny nepřivede nějaký kamarád, tak je to celkem těžké.
Těžko říct – velká i malá města maji prostě svá pro a proti.

S Romčou jsem druhý den běhaly po nákupech, ale to ne ledajakých. Romča je totiž vášnivou sběratelkou vintage a retro věcí, což byla hned první věc, o které jsme se spolu nadšeně bavily po našem seznámení.

Díky ní jsem poznala koncept a myšlenku obchodů Sue ryder a Senior bazar (odkazy pod článkem), což mě hodně nadchlo a doufám, že se to brzy ještě více rozšíří. Jedná se o dobročinné bazary, do kterých každý může donést věci, které již nepotřebuje, a jejich prodejem se přispívá na provoz domů pro seniory a služeb pro ně. Pro lovkyně originálních kousků a doplňků je to naprostý ráj, neboť do nich věnují staré věci často právě senioři a v jejich zásobách se dají nalézt úžasné poklady.
Já ulovila perfektní retro lodičky a šikovnou červenou kabelku.

Pak jsme obcházely její oblíbené sekáče. Jejím nejoblíbenějším je Textil House. Navštívily jsme tři z jeho poboček a já si velmi dobře nakoupila, především kusy, které mi chyběly do základů šatníku – dvě téměř stejné a dobře padnoucí černé saténové košile, jednu světlou vzorovanou a na blížící se podzimní dny dva svetry a vlněnou sukni. Vše postupně uvidíte 🙂

Navštívily jsme i obchod Parazit, kde prodávají svoje výtvory mladí designéři. Strávily jsme tam pěknou hodinku zkoušením i povídáním s prodavačkou o známých, kteří podobné věci tvoří.
Hrozně moc jsem si tam chtěla něco pořídit, i když to nebylo nejlevnější. Moc se mi líbily šaty s letadly od Maydy, ale nebyla jsem tak úplně přesvědčená. Tím, že tam měli jen pár vybraných kousků, jsem si říkala, že jako inspirace skvělé, ale do budoucna bych si raději vybrala z celé jejich nabídky.
Nakonec jsem si z tohoto obchodu odnesla jen tyhle vtipné náušnice, ale jsem z nich nadšená 🙂

 Den jsme zakončily procházkou a několika výbornými kousky méně známých pivovarů na Náplavce.
Naprostá spokojenost!

Na sobě jsem měla následující kombinaci – moje oblíbená koženková sukně z H&M s topem stejné barvy, což na první pohled vypadalo jako šaty. Jen ty punčocháče byly celkem zbytečné, protože bylo dost teplo a já si je akorát zničila. Byly to mé oblíbené se švem vzadu, které nejsou nejlevnější, tak mě to docela mrzelo :/

Seniorbazary v Praze, já navštívila jeden v Betlémské ulici:

http://www.zivot90.cz/4-socialni-sluzby/15-centrum-dennich-sluzeb/160-senior-bazar
http://www.nelso.cz/cz/place/1436/
http://kdekam.co/catalog/item/senior-bazar-dobrocinny-bazar

A co Vy? Chodíte do sekáčů a bazarů? A co říkáte na myšlenku Senior bazarů?

hadříky: sukně – H&M, top – Gate, punčocháče – Marks & Spencer, řetěz – Asos, polobotky – Baťa

10 komentáře

 • Anonymní

  Zjistila jsem, že v poslední době 90% oblečení nakupuju v sekáči:-) Mám vytipovaných pár těch "lepších", kde člověk nenajde jen seprané a obří příšernosti z 80. let… Akorát tam člověk nikdy nesmí přijít s tím, že hledá něco konkrétního, to rozhodně nemá v tu chvíli šanci najít.
  Jo a ty "cestovní" náušničky jsou úplně báječný, taky bych po takových šmátla 😀
  zazvorek

 • Adivey

  Do dejvického sekáče Sue ryder mě brala mamka už od školky. Teď tu mám pár věcí, co se chystám tam pro změnu odnést.
  V Životě90 jsem zase dělala dobrovolnici na střední. Pravda, moc jsem toho nenadobrovolnačila, ale jejich adventní trh se mi líbil (a i pomáhání na něm). Určitě doporučuji 😉 Chce to ohlídat termín, bývá brzy, kdy na Vánoce ještě ani moc nemyslím, ale dá se tam sehnat třeba levná keramika..

  Sekáčovou módu mám ráda, ale ač jsem z Prahy, tak zde do SH prakticky nechodím. Můj oblíbený zrušili a ostatní mám buď daleko nebo jsou drahé. Jo, to Ústí je proti tomu sekáčový ráj! Tam jsem měla nejradši ten malý, co ho vede rusky mluvící pár a je na Hraničáři. Ze začátku měli směšné ceny, ale už se dotáhli na ten druhý, velký o kus níže. I tak cena pořád dobrá. Jen bacha na vlněné svetry. Bohužel, perou je evidentně se vším ostatním dohromady a bývají sražené. Takže to chce opravdu zkoušet a ohmatávat. Nespolehnout se jen na to "jo, to mi bude od oka", protože pak Ti budou stejně krátké rukávy (true story).
  O kousek níž je ta velká hrabárna, kde to chce pevné nervy, ale i tam se zadaří. Nové zboží v pondělí a pak postupně snižují ceny. Mám odtud třeba 100% kašmírový svetr za 60Kč, vlněné červené sáčko, zlaté 100% hedvábné sáčko atd. Většinou odcházím znechucená špínou a lidmi s prázdnou, ale když se pak zadaří, stojí to za to 🙂
  Když se šlo dolů a zahnulo doleva do Pařížské, byl tam suterénní PepeSekáč. Tam to chtělo nervy snad ještě pevnější, protože tam nebylo k hnutí, ale občas se tam taky podařilo najít pokládek 🙂 Když jsem šla naposled kolem, byl ale vystěhovaný, tak nevím, jestli už ho nezrušili.
  Dál Pařížskou, když se přešla Velká Hradební, by měl být další sekáč. V něm jsem nikdy uvnitř nebyla, vím jen, že tam prý mají přehnaně aktivní personál :))
  No a pak je ještě v Ústí pěkný výběrový sekáč Vero v Masarykově 30. Tj. když se jde z hraničáře po schodech nahoru kolem pošty (nebo podchodem) směrem do ul. W. Churchilla, tak na rohu v tom paneláku. Tam mají i boty.
  V Teplicích o ničem nevím, ale můžeš kouknout na sekáčovou mapu, jejíž odkaz najdeš zde: http://www.votocvohoz.cz/blog/2013/6/219-second-handy-v-cr
  Zadala jsem do ní i ty mnou popisované ústecké… Tak třeba Ti to pomůže nebo někomu ze zdejších čtenářů. Omlouvám se za předlouhý koment.

 • Lucie Velková

  Moc díky za koment, je vidět, že máš taky všechno prolezlé. Ty dva sekáče na Hraničáři znám – u Rusa jsem sehnala khaki bundičku za kilo, v tom vedle několik šatů, ale je fakt, že se člověk musí obrnit. Vero byl první sekáč, ve kterém jsem v Ústí byla a mám z něj dva svetry. Faktem je, že to tam bylo o dost dražší.
  Do Pepeho jsem jít nestihla, ale věděla jsem o něm.
  Teď nedávno jsem ale zaslechla dvě slečny ve fitku, jak se bavily o tom, že úplně nový sekáč je teď na Revoluční nad Baťou – takže nový tip a určitě se tam chystám!

 • Anonymní

  Já doporučuju ten s přehnaně aktivním personálem 😀 Je to tam sice na sekáč celkem drahý, ale věci většinou evidentně nenošený nebo jen drobet, žádnej humus, na jakej většinou narazíš v tý velký levný hrabárně…je to z Pařížské směrem ke Slovance a spol. Už jsem si odtamtud odnesla fůru věcí a žádný z nich nelituju, navíc tam sbíráš razítka a po nevímkolika máš pak nákup zadara. V Teplicích je pak luxusní sekáč v Trnovanech u Červeného kostela, ten je sice taky trochu dražší, ale stejně jako v prvním jmenovaném jsou ty věci dobrý, žádná špína a navíc tam mají mojí oblíbenou značku Boden (od té tam mají věci i úplně nové). A díky za tip na tu revoluční, dneska to omrknu 😉
  zazvorek

 • Anonymní

  Tak hlásím, že jsem dneska byla nad Baťou a není to zlý – odnesla jsem si tričko, košili a naprostým vrcholem je svetřík s vlaštovkama….:-) Ceny přijatelný, kvalita různá, ale já byla spokojená. Možná jsem měla štěstí, ale píšou, že dodávaj zboží každej den, takže se určitě vyplatí to zkusit!
  zazvorek

 • Adivey

  Svetřík s vlaštovkama? Ach..
  Škoda, že už v Ústí nestuduju a když tam jedu jednou za uherský rok za kámoškama, tak na víkend a to je buď vše zavřené nebo na to nevybyde čas.
  Ale i tak díky za tip, holky 🙂

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *