Řeším

PF 2019!

Štastný nový rok všem!!!

Po delší odmlce jsem konečně zpátky i já a snad to nebude jen novoroční výkřik a lá trapná každoroční již předem jasně nesplnitelná předsevzetí.

Mám tu v konceptech téměř hotový článek o porodu a šestinedělí, ale ten vyplivnu až někdy příště. Přeci jen už to počkalo tři měsíce, takže to ještě chvíli můžu nechat uležet…

Vánoce

Po celu dobu, co to tu vypadá úplně mrtvě, jsem si v teoretické rovině připravila haldu témat, takže teď už jen přemoci ten svůj prokletý time management a častější psaní zařadit do svého běžného života někam mezi přebalování mimina a kuchtění svačin pro pracanty. Nesyslím si žádné výmluvy na mateřství, protože čas na to, co je pro mě důležité, si dokážu najít. Problém je, že ho častěji spolknou úplně zbytečné činnosti.

Pár dní jsem pozorovala, kam mi všechen ten promarněný čas uniká, a zjistila jsem, že jsem v pasti všemožných facebookových skupin typu Co čteme nebo Pedagogická komora, kde se vždy nadhodí téma, které mě zaujme, pod ním je sto padesát komentářů a já se vždy nechám lapit, a ta vyšetřená půlhodina, kterou jsem nakrásně mohla věnovat sepisováním myšlenek, je v háji.

 

Vila Stein

Do nového roku si tedy přeji odhodlání skrýt všechny tyhle žrouty času.
Ano, někdy mě to velmi baví a mám to místo čtení časopisu u kávy.
Jenže když porovnám přínos s mínusy, převažují ta negativa. Obzvláště v těch učitelských skupinách, kde je to často jen ventilace koncentrované frustrace.
Vím, že jít na to radikálně a vůbec nezapínat Facebook tou cestou není. Takže začnu alespoň oním skrytím všech zákeřných skupin. Docela mě k tomu inspirovalo několik blogerek, které když chtěly omezit neustálé nakupování, tak se odhlásily z newsletterů, které vydatně zasypávaly jejich e-mailovou schránku neodolatelnými nabídkami. Tak špatně na tom naštěstí ještě nejsem! 🙂

Možná by vás mohlo zajímat, o čem že to tu teď bude. Ty, které nezajímá svět brečících uzlíků a výchova, můžu uklidnit, že nebude důvod odsud utíkat. Mateřská témata se samozřejmě objeví, protože je to součást mého života. Ale z tohoto místa se nestane mama blog. Ráda bych zachovala nějakou rovnováhu a o prckovi se tak vyjadřovala maximálně ve 20 % příspěvků 🙂 🙂 Blogovým tématem číslo jedna jsou pro mě stále knihy a vintage móda. Dvojku si drží naše úžasná vila, byť v reálném životě je hned v závěsu za naším prckem a mnohem častěji nosím pracovní mundůr než něžné retro šatičky. Ale byť se na domě maká hodně a pořád si pokroky dokumentujeme, na sdílení se světem to tak jednoduché není, spíš to udělám až zpětně s větším časovým odstupem.

Rok 2018 se mi zpětně bilancovat nechce. Těch zásadních změn bylo asi nejvíc, co lze, a nepotřebuji k nim žádný seznam, abych si je zapamatovala.
Ale těším se maximálně na to, co přijde!

Jaroušek

// EN:

Happy new year to all of you!

I hope this post will start something new. You know – new year, a few new year’s  resolutions.
I know I was not so active lately. But I don’t want to excuse myself for motherhood, because for important things I can always spare some time. My problem is that I lose it for useless activities. For example reading many diskussions on Facebook – groups like What are we reading or Teachers. There are always hundreds comments and for me it is very easy to spend half an hour there. But it is not worth it! Especially the groups for teachers are full of frustration.  

And my reason for it? I will hide it. It is similar when some women unsubscribe newsletters from online shops when they don’t want to shop so much anymore.

My blog will not change into mama blog. I want to write here about my son and his education only in 20 % max 🙂 🙂 Other topics will stay the same: books and vintage clothing. And our beautiful villa. In real life I wear mostly working clothes and not so many romantic dresses. But it will be nice to keep balance in it! 🙂

I don’t want to do any summarization of the year 2018. I have experienced almost all of the most important things in my life and it is very easy to remember all of them.
But I am so excited of all things they will come!

4 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *