Jím,  Nosím,  Řeším

Podzim over

Ještě pár obrázků z konce listopadu, než začneme prudit s Vánocemi. Já je tradičně moc neřeším, pár dárků jsem pokoupila a pár mě jich snad ještě cvrnkne do nosu…

Blogy jsou plné wishlistů a tipů na dárky pro celou family, ale já se zatím nenechávám stresovat. Když mě doma překvapili otázkou, co chci, tak jsem zůstala zaraženě koukat, protože jsem takhle z fleku nedokázala nic vymyslet. To, co bych opravdu chtěla si totiž stejně koupím sama. Pokud jste na Facebooku, tak jste si určitě všimli, že to tam neustále nahazuje fotky, které jste publikovali před rokem, dvěma, pěti. Tedy v případě, že vůbec nějaké fotky postujete 🙂
Na mě takhle před pár dny vyskočil můj loňský seznam pro Ježíška (respektive pro mámu, protože nikdo jiný pro mě dárky neobstarává) (plus tady byl článek). A velmi mě překvapilo, že jsem si kromě jedné věci postupně splnila všechno. Z toho Ježíšek donesl pouze mixér a kromě Clarisonicu jsem si pak zbytek koupila sama, či v případě jedné knihy vypůjčila. Takže jsem letos Ježíškovi řekla, že ten Clarisonic stále platí (ale vím rovnou, že ho nedonese – mamka si myslí, že je to agresivní věc 🙂 a přidala jsem jen aktuální seznam knih – pokud jste zvědaví na můj vkus či nevkus, k nahlédnutí zde.
A teď už k obrazové dokumentaci.

Poslední užívání si kožené bundičky při 15 stupních… 

Generální úklid mých vzpomínek

V rámci příprav na předvánoční úklid jsem se rozhodla uvolnit našim nějaké to úložné místo a ohodlala se vytřídit skříň plnou “pokladů”. Jednalo se o šest narvaných tašek s odstrižky látek, vyřazeným oblečením, princeznovskými kostýmy a ručně šitými pokusy “o vlastní módu”. Pobavila jsem se velmi a zároveň to byla velmi nostalgická cesta časem. Kupodivu jsem toho moc nevyhodila a protože plánuju si k Vánocům (nebo spíš po Vánocích, ale to je fuk) nadělit šicí stroj, tak se halda větších i menších odstřižků na první pokusy bude hodit.
Hlavně jsem ale našla tyhle kabelky, které jsem šila. Bylo mi tak 13 a skutečně jsem je nosila! Jen do té růžové se toho nedalo moc dát, protože když byla moc těžká, tak se natáhla 🙂

Další (marný) pokus o sehnání ideálního kabátu. Tenhle neobsahoval vlnu prakticky vůbec, takže neměl šanci. Ale aspoň zkusit jsem si ho chtěla 🙂 Byl z C&A. 

Další metou byl dlouhý a pořádně huňatý svetr s rolákem – nějaký takový, jakým si všichni tapetují Pinterest. Bohužel v obchodech celkem smůla, když už měl rolák, tak byl sotva do pasu, ty dlouhé zase měly výstřihy až bůhvíkam.
Takže jsem si ho koupila v pánech. Aspoň si ho může přítel půjčovat a je z toho dvojitá investice 🙂

…a o kom se mluvívá:
 vystrkuje zoubky!

První sníh v Aši…

Pocukrovaná zahrada…

Na konci listopadu jsme taky pořádali Erasmus day jako propagaci programu Erasmus+ a myslím, že to bylo moc povedené.

Naši zahraniční studenti jsou rok od roku úžasnější, tenhle z fotky se se mnou hrozně chtěl vyfotit na památku a ještě mi řekl, že jsem anděl 🙂 Zkrátka mám skvělou práci.
Více fotek na FB zde.

1x foto Josef Růžička
Jídlo
Novinkou měsíce je, že po dlouhé době zase konzumuji smoothies, dělám si ho téměř každý den na snídani. Už dřív jsem objevila vychytávku, že si můžu zamrazit nakrájené banány, a nyní jsem to samé udělala i s kilem hrušek. Můj věčný problém totiž je, že vždycky nakoupím ve velkém ovoce a zeleninu, a než je stihnu zpracovat, tak mi shnijí. A tuplem, když je potřebuji jen malý kousek denně na tu jednu porci ke snídani, takže naporcované a zamražené je vždy k dispozici. Někdy je trošku větší boj je z té pixly vylámat, ale zvykla jsem si. 

No a ještě jsem si vypěstovala menší závislost na pečených batátech a smažených vejcích. Snažím se co nejvíc vyhýbat pečivu a přílohám z mouky a takhle se mi dost daří a ještě je to pekelná dobrota!

A s česnekovým dresingem z jogurtu je to úplně nej…

Hmm, zas mám na ně chuť!

A čím si počínající zimní čas zlepšujete vy? 🙂

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *