Nosím

Nové šaty // New dress

Tradá – po sto letech módní vložka!Musím říct, že před porodem jsem se moc těšila na své staré věci, které s pupkem nešly obléct. Probírat se jimi mi připadalo jako probírat se módním magazínem – v hlavě jsem si skládala kombinace a přitom to byly modely prozatím nedostižné… Docela legrační je, že nějaký měsíc před porodem jsem ony dočasně vyřazené věci zabalila do neprodyšného pytle a předpokládala, že je znovu vytáhnu až někdy na jaře, až do nich zhubnu – jestli vůbec. Jenže porod přišel hopem dřív a já se vrátila z nemocnice dokonce s o něco menší velikostí, než jsem měla před těhotenstvím.

 
K nákupům tedy nebyl důvod, protože skříň přetéká neokoukanými věcmi.

Ale tyhle překrásné šaty mi jako skoro vše skvělé v mém životě přihrála náhoda.

S Eliškou si co se týče módy totiž skvěle rozumíme a pár věcí od ní za ta léta co se známe mám. Mám dojem, že jsem i někde psala, že to byla právě ona, kdo mě vůbec inspiroval se oblékat žensky a v retro stylu.
No a Eliška si objednávala kupu věcí od značky Collectif. Tenhle e-shop znám už delší dobu z doslechu, protože v něm hodně nakupuje moje nejoblíbenější youtuberka Rachel Maksy. A když mi Eliška poslala fotky svých úlovků a já viděla, jak jí tyto šaty odstávají v ramenou, ihned se mi rozbušilo srdce. A vzápětí mi i Eliška sdělila, že je bude prodávat. Stačily dva nádechy a byla jsem rozhodnutá.

Šaty jsou bavlněné, pěkně tuhé, perfektně tvarují postavu, mají rukávy a k tomu ta petrolejová barva – přesně tohle moje výbava do chladnějších dní postrádala!

Fotky jsem si nafotila sama ze stativu na zahradě u vily, a proto jsou i přes skvělé světelné podmínky dost rozmazané. 
Na sluníčku bylo tak teplo, že po sundání kabátu mi bylo úplně skvěle a jaro bylo cítit na sto honů!
  
A co vy? Máte z letošních slev nějaké úlovky, co stály za to?


// EN:

At least for this year I don’t need any new clothes. When I was pregnanty I dreamed often about all my old clothes, about new combinations and it was a little bit like to read a fashion magazine.

But I accidentally got this beatiful dress from my friend Eliška,who has very similar styl like me. And besides, she was the one who has inspired me to wear more feminine and retro few years ago. 
She bought this dress at Collectif, which I know very well from my favourite youtuber Rachel Maksy. The dress didn’t fit her very well – it was to large in the shoulders – and in I knew at two seconds that it will be perfect for me.
And I was right – the dress is made from cotton, the fabric is nicely thick and shapes the figure very well.

For me it is the perfect piece for colder days and I wear them very often. 

And what about you? Have you bought anything special in winter sales?

outfit: coat – Madonna, sweater – H&M, dress – Collectif, boots – Deichmann, hat – C&A, scarf – gift from Vietnam 

8 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *