Řeším

Bayreuth a nástěnka cílů

I té nejoptimističtější duši občas zastagnuje akumulátor a pozastaví se nad svým snažením.
Každý je někdy energeticky v mínusu, a pak se často ptá sám sebe, k čemu se snaží a proč to všechno vůbec dělá.
Nebo je takovou otázkou úplně zaskočen!
Pro takové situace není na škodu si vytvořit plánek, manuál či seznam cílových položek. Takový dlouhodobější to-do-list. Diáře máme plné úkolů a povinností na každý den a podle rad chytrých motivačních příruček si některé večery před spaním poznamenáváme, co se nám povedlo. Kocháme se odfajfkovanými položkami (ano, přiznávám, začínají se mi v Keepu kupit, protože některé nejsem štonc úplně vymazat, jako by připomenutí toho, že je mám za sebou, něco dokazovalo!) a přitom jsme si kdysi předsevzali i nějaký vyšší cíl, ke kterému zatím vůbec netušíme, jak bychom mohli dojít.
Takže než takový energetický deficit přijde, raději si svou nástěnku udělám hned.
Štěstí přeje připraveným!

Co mám v plánu za rok kromě studijních záležitostí v Bayreuthu stihnout?

Obejít místní muzea a galerie.
Popravdě nejsem z vlastní iniciativy až tak horlivým návštěvníkem těchto institucí. Většinou do nich zajdu během výletů či exkurzí nebo s přáteli, když je to zároveň spojeno s nějakou navazující akcí. Samotnou mě to tolikrát nenapadlo, přitom by to bylo nejlepší, protože se nemusím přizpůsobovat ničímu tempu.
Chtělo by to tedy v tomto směru zabrat a chodit častěji (a samozřejmě nejen v Bayreuthu, doma toho mám také hodně co dohánět). Ideálně s odborným či zasvěceným výkladem.
Hodně se procházet po parcích.
Až budu psát na plné kule, budu potřebovat čerstvý vzduch a pohyb, aby se mozek okysličil a tělo uvolnilo. A tady jsou parky tak nádherné, že to půjde samo.
Zajít na operu a na divadelní představení.
Jezdit co nejvíc na koloběžce či kole.
Mít zmáknuté ceny a kvalitu nejrůznějšího zboží, abych zhodnotila, co se v Německu vyplatí.

Co chci, aby ze mě bylo po návratu?

Asertivní, sebevědomá, výmluvná a pozitivní osoba, která mluví plynně německy, anglicky a alespoň koktá ještě jedním světovým jazykem. Odbornice na dějiny druhé světové války a znalkyně německého systému terciálního vzdělávání. Obstojná a kreativní kuchařka a praktická žena ve všech směrech, která nedělá žádné zbytečné nákupy, ani po měsíci nevyhazuje plesnivé jídlo. Zdatná ekonomka svého hospodaření. Vizionářka ohledně své budoucnosti. Spisovatelka se stohy kapitol plánových děl v šuplíku. Oblečená do veselých barevných šatů vlastní výroby z kvalitních látek s vintage doplňky z blešáků. Zachytitelka skvělých fotek, kterých za ten rok bude dostatek na pořádné album.
Žena připravená založit se svým partnerem vlastní rodinu, převzít část zodpovědnosti za firmu a zároveň čelit novým pracovním příležitostem.

(…možná přijdu ještě na něco!)

Vytisknout a přilípnout na zeď na viditelné místo – v horších časech ta nejlepší motivace!
A hlavně si uvědomit, že rok je strašně krátký, takže se vším ZAČÍT IHNED.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *