Řeším

Radůstky & praktůstky

Dlouho tu nebyl žádný materiální článek a protože mě tyhle pitominky baví, tak přidám také svou troškou do davového šílenství 🙂
Něco z toho nejsou úplně horké novinky, spíše se mi to nastřádalo za poslední cca tři měsíce (takže alespoň můžu potvrdit využití!)

Pozor, nevyžádaná reklamní smršť začíná!

Začnu věcmi z mého technického parku 🙂

Tenhleten úžasný USB lilek mám od Járy z jeho shopu (e-shop už snad bude brzy!) 🙂
Hodně jsem váhala nad chilli papričkou, ale fialová v mých bytových doplňcích vítězí (ač ji paradoxně úplně nemiluju), takže padla volba právě na lilek.

Koupila jsem si snad do bot barevné tkaničky?

 Asi by to nikoho nepřekvapilo.
Ale není to tak, opět se jedná o praktickou a vysoce užívanou věc: USB kablík! 
Opět ze zásob od mého muže 🙂 Mám i svítící nabíjecí kabel na iPhone, ale o tom jindy…

Kapsička na běhání

Dosud pokaždé, když se oteplilo a já chtěla jít běhat, tak jsem řešila dilema, kam dát klíče a telefon. V chladném počasí je strčíte do kapsy u bundy, to dá rozum. Jenže když je vedro a vy vyběhnete jenom v elasťácích a tílku??
Nejdříve jsem to řešila tak, že vlastním jedny staré elasťáky s kapsičkou na zadku a jedno funkční tričko s kapsičkou na zádech a ty jsem nosila dokola v kombinaci s nekapsovitými kousky.
Jenže mobil strčený do kapsy na zadnici nejenže mě do ní nepříjemně pleskal, ale taky mi je stahoval dolů!
A u trička jsem si řekla dost ve chvíli, kdy se klíče kapsou nenápadně proklubaly ven a zmizely kdesi v útrobách parku.
Chvíli jsem uvažovala nad kapsičkou na mobil, která se dává na paži – zhruba toto. Nepřišlo mi to ale až tak praktické, protože se telefon musí sundavat, když na něm chcete něco namačkat nebo si zkontrolovat kilometry. Nehledě na to, že tam není tolik místa, abych tam vecpala ještě ty klíče a třeba kapesníky…
Nakonec to vyřešila tahle kapsička. Pořídila jsem ji v Hervisu za cca 250 Kč. Je úplně obyč, ale jsem s ní naprosto spokojená. (Třeba od Nike byla fakt pěkná, ale tisícovku se mi za ni dávat nechtělo.) Se starou známou ledvinkou, kterou si pamatujeme z dětství, to nemá nic společného!

Jinak tuhle mp3ku už mám celé věky a jsem s ní spokojená. Sehnat nějakou maličkou, která by měla uchycovací klipsnu, byl totiž kumšt. Nevím, jak kdo přemýšlel u těch bez držáků, ale zřejmě ji máte mít umístěnou v zubech nebo v podprsence, když zrovna nemáte kapsu! Jediné, co mě štve, je, že na ní není displej se zobrazením písniček, a tak se nedají ani přeskakovat alba.
Sluchátka jsou Happy Plugs a jsou skvělá… Už mi tedy jedny asi před půl rokem dohrály, ale Alza mi hned druhý den po reklamaci poslala nové.

Před pár dny jsem zabrousila do Nanu-Nana a to jsem zase neměla dělat, protože tam měli superlevné skleničky, po kterých je v mé domácnosti neustálá poptávka (ještě bych mohla někde narazit na klasické čajové lžičky a už snad budu žít normálně), takže se mnou odešly dvě sady po šesti.
U kuchyně jsem nadále setrvala a koupila jsem si svou první knihu receptů!

Nijak se netajím tím, že nejsem žádná kuchařka. Ale mít svou sbírku receptů alespoň na pár “sichr jistotek” je určitě nutnost každé domácnosti. Na tomhle sešitě se mi líbil nejen design, ale taky praktické kapsičky na recepty, které Vám nadiktuje ve spěchu kamarádka a vy máte akorát tak čas si je poznamenat na okraj účtenky v kavárně nebo na cár z výpisu účtu.Však to známe: kdokoliv doma vytáhne sbírku receptů, rozletí se po stole hromada více či méně zašlých a umatlaných lístečků, u který si dotyčný říká, že až bude chvilka, tak si je přepíše do toho krásného sešitu, který na to má vyhrazený… Tudle nudle!
Nikdo kromě naprostého pedanta to neudělá! 😀

Druhá věc byla také sešit, ale tentokrát z jiného soudku: cestovní deník!
Vždycky si s sebou beru na služebku či dovolenou alespoň kus papíru nebo nějaký malý sešítek, kdyby se přihodilo něco, co stojí za zmínku. Nic z toho jsem ale dosud nevyužila, nebylo to pro mě dost motivující. Vzpomínky z cest tak po návratu jen horko těžko rekonstruuji podle fotek…
A to je škoda, protože bych si chtěla všechny ty vzpomínky uchovat i jinak… tuhle si nalepit vstupenku z muzea, tady účet za nejdražší pivo na světě…. haha.

No, od teď budu!
Jen nevím, jestli do něj začít psát až s nejbližší aktuální cestou, nebo tam zpětně doplnit aspoň nějaké ty poslední, třeba od nového roku?

Nepříjemnou novinkou měsíce je opět rozbitý telefon. Křupnutý displej jsme vyměnili za nový a ten měl bohužel defekt. Nejdřív na displeji naskakovaly pruhy a celý fialověj a nešel ovládat při volání – musela jsem prstem přetírat čidlo, aby se probral. Jenže v Holandsku vyhasnul úplně…

(Důkazní materiál)

Vzhledem k tomu, že nový displej stál 3500,-, což je v tuto chvíli tržní cena mého S3 mini, už nemá o opravě smysl ani uvažovat.
A protože platí, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky a už vůbec ne u techniky, která jde dopředu světelnou rychlostí, chci si vybrat telefon nový.
Přemýšlím, zda zůstat Samsungu věrná a jít do novějšího modelu, anebo jestli zabrousit někam úplně jinam…
Než se tak ale rozhodnu, mám jako provizorium jeden starší iPhone – 4S.
Nikdy v životě jsem nad touto značkou neuvažovala. Ale protože se snažím (opravdu snažím a často to fakt není lehké!) přijímat nové výzvy a neblokovat se předsudky, tak jsem si ho vzala, abych ho poznala, prozkoumala a naučila se s ním zacházet. Mám to tedy ještě o něco komplikovanější – telefon byl bloknutý a už se do něj nelze přihlásit přes Apple účet, takže v něm mám nějaký punkový systém jménem Cydia, o kterém jsem nikdy předtím neslyšela. Vše tam tedy funguje trochu jinak a aplikace jsou přímo na míru. Zatím jsem našla vše, co jsem potřebovala. Ofňukala jsem jen svůj online menstruační kalendář a Sport Tracker.
Ale tak nesmíme té technice tak podléhat, že?

A protože znáte mou slabost pro hezké a roztomilé věci, první cesta s novým telefonem směřovala do obchodu pro stylový ochranný obal.
Těšila jsem se, že se dají krásné obaly na iPhone pořídit na každém rohu, ale bohužel 4S už je out-of-fashion, takže výběr nic moc. V H&M měly jen dva, z toho jeden se zmrzlinou, tak jsem ho vzala.
No a vzápětí v Tally Weijl na mě čekalo něco ještě výstižnějšího, takže jsem zmrzku běžela okamžitě vrátit 😀
No není k nakousnutí? 🙂

Těším se na diskuzi nejen technickou a sešitovou 🙂

2 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *