Bydlím,  Řeším

Světýlka

Říká se, že k Vánočnímu času patří světýlka proto, že denního světla je tak strašně málo, že si ho musíme nahradit právě svíčkami, lucerničkami, blikačkama a dalšími světelnými producenty.
A je to opravdu nutnost! Do práce vstávám za tmy, z práce za tmy odcházím, dnes jsem se nad ránem vrátila z večírku a to málo, co bylo bílým dnem, jsem prospala.

Představuji Vám své světlonoše…
Asi třetí rok mám místo adventního věnce tyhle čtyři blyštivé baňky z Nanu Nana. A kašlu na zapalování jich po jedné 🙂 Víc světla je prostě víc světla!

Vánoce bez vloček si neumím představit 🙂
Svítící řetěz mám z Ikey.

  

Nejnovějším přírůstkem je aromalampička a nechápu, že mi její koupě trvala tak dlouho! Takže jsem takhle najednou zahlédla jednu ve fialové barvě a bez rozmyslu ji koupila. A k ní olejíček s vůní vanilky a skořice – protože jsem táááák moc na sladké 🙂

Rozhodla jsem se letos strávit celý předvánoční i vánoční čas v klidu, udělat si pohodu, utřídit myšlenky a vyhnout se stresu a zbrklým činům. Vánoce zvlášť neprožívám, protože za a) nejsem věřící, takže jejich původní symbolika, ať už křesťanská, nebo pohanská, je mi buřt, b) všudypřítomná komerce je fujbléhnus, c) vždycky mě u našich vytáčel ten nátlak ohledně úklidu, d) koncem roku se vždy hromadí studijní práce a její odkládání až na nový rok mě vždy stresuje na hony dopředu. Letos jsem se ale rozhodla přijmout za svou alespoň takovou tu vánoční filozofii o vnitřním zklidnění a využití těchhle svátků alespoň pro regeneraci své duše.
Dárky jsem objednala z internetu a ušetřila čas, vyhnula se nákupům tuny zbytečností a hlavně davům lidí, což je velmi důležité, protože mě dokáží velmi snadno rozlítit a já nechci zbytečně probouzet své negativní emoce. A už se letos určitě nebudu rozčilovat ani nad hnusnými santy lezoucími ve velkém po balkonech všech domů v okolí.
Hezky v klídku 🙂

2 komentáře

 • Anonymní

  Oh my, so beautiful,those pictures!

  As for presents, I usually give people candles with wings 🙂 Tříska gives them animals (made from chestnuts) …I give presents only to my family. But I still understand buying all those presents on the internet, without stress and all of that. Clever decision!

  Jana

 • Anonymní

  Asi se od tebe mám co učit. Já se totiž každý rok šíleně rozčiluju nad všema těma úchylnejme prdelatejma Santama, nad veškerým tím zbytečným stresem, honěním se za dárky, vymýšlením, jakým dárkem koho kdo trumfne, reklamama, který lidi ždímaj, co to dá, nátlakem na úklid…Ááá. Nemám advent ráda. Obzvlášť od doby, co nám před Vánoce šoupli zápočtovej tejden a díky tomu se nikdy nedostanu do správný předvánoční nálady, o času na shánění dárků ani nemluvě. Ještě že funguje ten internet. Jinak bych asi všechny kolem sebe pozabíjela…:-D
  zazvorek

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *