Nezařazené

Snění o teplých botičkách…


Ke konci minulého týdne začal přesně ten typ podzimu, který nesnáším.

Zima, déšť, lezavo. Celý den v práci na mě padá spaní.
Cestou domů jsem pořádně zmokla a se mnou i můj nový klobouk. A představte si, že mokrý začal smrdět sírou. Mám dilema, zda to je materiálem (štítek říká 100% vlna) nebo složením ústeckého deště. Tady je možné všechno… Navíc se pěkně nacucal, takže na mé hlavě přibral dvě kila a začal mi přepadávat dopředu.
Fuj, fuj, fuj! Do trolejbusu vlezete jak do prádelny a rozhovor s kamarádkou slyšíte jako z dálky a ještě zavření v sudu, protože kolem vás šustí a hučí voda, kterou rozrážejí jedoucí auta.
A mám každoroční problém s botama.
Tolik jsem se těšila, jak tenhle podzim nebudu za bábovku a budu poctivě venčit všechny své lodičky. Netroufám si, protože vždycky zvítězí strach z rýmy a zodpovědnost udržovat nohy v teple. Z letního obutí se dají na cestu do práce ještě snést plátěné kecky, protože v kanceláři máme pěkně teploučko. Když jsem v nich ale vyrazila do hospody, tak jsem celé dvě hodiny pod stolem kroutila prsty, abych je donutila se trochu zahřát.
Jako každý rok zjišťuji, že vlastním jen několikery teplé boty – a to kozačky, ať už ke kolenům nebo kotníkové, ale všechny s podpatkem, což nesnesu každý den. Proti tomu mám již jen notně ošlapané glády a dvoje pohory. Když tak každé ráno stojím před botníkem a přemýšlím, do čeho se do toho venkovního marastu obout, tak mám na pohorky velké cukání. Jenže od podzimu do jara chodím pouze v kabátech a určitě chápete, jak hrozně by to pohromadě vypadalo – taková selská elegance.
Řešení číslo 1: 
Koupit si nové glády. Už od loňska ale pokukuji po Martenskách a říkám si, jaká by to byla změna… Bohužel jsem si musela vyhlédnout zrovna takové, které v Čechách nedostanu.
Konkrétně tyto:

Áaach. A to nemluvím o tom, jak je to nákladná investice – cca 120 liber.
Řešení číslo 2:  
Všudypřítomné a velmi populární „biker boots“. Nákup na internetu zvažuji, ale zase bych si je ráda dopředu „osahala“. Jeden sympatický pár jsem zahlédla v Humanicu, ale cena 1800,- je podobná jako za steely a já si nemůžu pomoct, ale ty „bikery“ mi na pohled nepřijdou tak teplý a bytelný, aby si zasloužily takovou investici. To už raději znovu ty steely, protože je mám ozkoušené – za slušného počasí s jednou ponožkou, v mrazech se dvěma a naprostá pohoda.
Možná ale přeci jen risknu internetový Asos, protože nejvíc mě dosud zaujaly asi tyhle:
zdroj: Asos.com
… a cena něco málo přes 50 Eur už také zní přijatelněji.
Další náhodně vybrané, ale již notně dražší:
 Vše: Asos.com

Ach jo, ne že bych tohle neřešila každý podzim.
A když se pro inspiraci rozhlédnu po blozích, tak tam i v tomhle počasí stále vídám tenoučké mokasíny a jiné “papírové” boty.

Moje nerozhodnost mě ale letos i zachránila před neuváženou koupí – už několik let toužebně pokukuji po koženkových bundičkách a křivácích. Za plnou cenu se mi do nich ale nechtělo a bohužel do slev nikdy nevydržela má velikost. Letos jsem ale měla velké svrbění se rozšoupnout. Před pár dny mě ale zázračně přešlo. Proč? Protože babí léto trvalo asi tři týdny, což byla přesně ta doba, ve které jsem po takových bundičkách toužila.
Dnes se plahočím do práce a z práce pořádně zachumlaná v kabátu a při pohledu na holčiny v bundičkách do pasu mi soucitně drkotají zuby. A vím, že pro mě už pro letošek jejich čas nepřijde.

 

Copak máte Vy nachystáno do bláta a hnijícího listí? 🙂

9 komentáře

 • Adivey

  Loni jsem si koupila boty za víc jak 2.000 – celokožené, s minimem švů, impregnovatelné, přesto hezké – takové vínovorůžové s vytlačovanýma kytičkama. Za díru do studentského rozpočtu jsem očekávala investici na roky. No, prvně se po pár týdnech začala klížit podrážka (reklamace to napravila), pak se bleskurychle prošlapaly během jedné exkurze, kde jsem je nemohla dát opravit ani neměla v čem jiném chodit, a 2 tácy vylítly oknem během sezóny.
  Letos už přítel nemohl vidět, jak mrznu v balerínách (a čekám na první výplatu na boty), a koupil mi koženkové boty asi za čtvrtinu ceny těch výše popsaných. Podobné těmto http://www.ccc.eu/cz/woman/catalog/all/317385, ale na 5cm podpatku. Zatím jsem spokojená. Prošla jsem spoustu obchodů než jsem něco padnoucího a aspoň se zavřenýma očima použitelnýho k sukni našla.
  No a tak už se stává tradicí, že za první výplatu z nového zaměstnání si koupím nějaký pořádný kabát. Tak konečně mám všeúčelný tmavobéžový trenčkot.
  A na koženkové bundičky se vykašli. Jednak už jejich móda odeznívá, druhak to není zas tak příjemné. Do deště ok, ale kapucu to nemá, takže to chce stejně ještě deštník; a navíc je v nich člověk jak v igelitu (sice neprofoukne, ale taky se zapaří). A pak samozřejmě nic se délkou a tepelným konfortem s ní spojeným nevyrovná kabátu. 😉
  Omlouvám se za dlouhý komentář a slunný podzim přeju 😉 Taky bych si ho přála.

 • Lucie Velková

  Tak ty kožené byla pekelná investice, to bych asi zuřila… A horší je, že dneska už se nedá moc věřit ani těm Martenskám, prý šly s kvalitou hodně dolů (a cena vylétla, protože to je in, že).
  Na béžový trenčkot se taky časem chystám – nejlépe nějakej od Pietro Filipi (a až budu jednou fakt bohatá, tak od Burberry).
  A s těma bundičkama máš pravdu… ale představa opravdového koženého křiváku jako z filmů s Alanem Delonem mě stále trochu přitahuje 🙂

 • Anonymní

  Martensky jsou sice předražené a kvalitně šly asi opravdu dolů, ale já na ně přesto nedám dopustit. Je jen potřeba vychytat si, kdy budou v nějaké akci, protože za ty prachy to asi vážně nestojí…Mám dvoje, přičemž ty jedny nosím už pátý rok a do podzimních dešťů není nic lepšího. Noha se v nich nepotí, ani nemrzne, a když se o ně člověk trochu stará, vydrží…(to vypadá, jak když si mě najali na reklamu :-D)
  zazvorek

 • Lucie Velková

  Teda, Stáňo, ty jsou hodně dobrý! Přesně něco mezi steelama a martenskama a navíc za skvělou cenu. Já bych na Tvém místě šla do černých. Mám totiž modré kozačky a jsem z té barvy nešťastná. Mám totiž hodně barevných věcí a pak když jdu, tak si připadám jak cirkusák a ta černá je prostě dobrej jednotící prvek…

 • Anonymní

  No já právě ještě váhám 🙂 původně jsem hledala jednoduché kozačky, ale to je taky docela fuška najít nějak, co by nestály 2000. Tak Luci jestli se ti líbí, tak si je klíďo kup 😉 já jsem taková nerozhodná a než se rozhodnu, napadne sníh a budu mít po starostech 😀

 • Anonymní

  No Stáni, ty jsou parádní! Já si je taky zkoušela v černý i červený, ale to už by byly moje čtvrtý boty, co by vypadaly dost podobně 😀 Chce to změnu…Ale upřímně mě překvapuješ, na tebe bych takový boty netipovala 😀
  zazvorek

 • Anonymní

  Já se tomu sama divim, ale přišla jsem do krámu a prostě mi hlavou prolítlo "ty jsou ale super!" 😀 Ale to je všechno jen taková ta láska na první pohled, musim si to nechat projít hlavou 🙂

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *