Řeším

Dopis Ježíškovi

Blogy se hemží vánočními seznamy a jeden jsem si udělala i já – stručnější pro rodiče jsem dala na FB, abych si zajistila, že pod stromkem najdu alespoň jednu či dvě věci, které opravdu chci a využiju.
Možná ale už pozdě, protože na to, co chci k Vánocům, se mě máma a ségra ptaly už asi před dvěma měsíci.
Jinak dárky moc neprožívám, většinou dostávám pár drobností do domácnosti (každoročně pyžamo a ponožky, letos už vím o prostěradle:)), nějakou tu kosmetiku a vůni (Avon to vždy jistí) a peníze, které následně promrhám ve slevách (i když letos si za ně asi pořídím dálniční známku).

Není ale od věci si seznámek udělat – minimálně se mi může během následujících měsíců připomínat, až nebudu vědět “coby”…

Už jsem velká holka, takže domácnost na prvním místě :))
Mixérek snad Ježíšek donese, takže se nemůžu dočkat smoothies 🙂

 Zapékací mísa je taky nutnost a nevím, jestli skleněnou nebo nějakou takovouhle pěknou…

Z kosmetiky a péče o tělo mě dost láká mechanický čistič pleti (tenhle je od Clarisonic, ale dělá ho i Braun a další značky). Vysoká pořizovací cena ho odsouvá do přání hodně vzletných, ale tak papír (blog) snese vše…
Micelárku od Biodermy bych chtěla alespoň zkusit, jinak ale běžně používám růžovou od Garnier, který stojí kolem 120 Kč a vyhovuje mi.

Knížky nemohou chybět ani letos, loni jsem si jich přála vícero a byla jsem překvapená, že jsem jich většinu pod stromečkem našla (ale to přičítám hlavně tomu, že se taťka naučil nakupovat na internetu a tak to byl pro něj takový bezbolestný nákup).

Martensky jsou na mém wishlistu už hooodně dlouho. A rok od roku mě chytají jiné a jiné designy. I když bych nepohrdla ani klasickými černými.

Washi pásky jsou nová závislost, před pár dny mi přišel první balíček a já od té doby vymýšlím, co s nimi polepím. Tyhlety jsou trošku “nadstandartní”, ale jako kochací fetiš bych je uvítala hned…

Spodnička pod šaty by mohla být definitivním spouštěčem sběratelské vášně pro retro a vintage šatičky…

Co by to bylo za seznam bez technických hraček.
Jenže tady stále řeším dilemata… Chci tablet, ale ne úplně ten prťavý, nejlépe nějakou 9´. A chci i čtečku, ale tu by mi mohl nahradit právě tablet, ale to by asi bylo zase zbytečně velké…
Ale po nejbližších takové dárky nechci – věci jako telefon, foťák nebo noťas si kupuju zásadně sama, nepřijde mi to jako dárek adekvátní. Jsem teď naopak v pozici a věku, kdy bych měla do rodičů investovat já.

Sice mám zrak úplně v pořádku (ťuk ťuk), ale stylové brýle mě lákají hodně moc. Tyhle retro kočičáci jsou momentálně mými favority.

Hodinky, to je další sběratelská vášeň na obzoru…

A tyhle poslední dvě věci jsem na ježíškovský seznam s klidným svědomím dala… Láhev Bobble mi přijde stylová i užitečná a kešu máslo (či jakékoliv jiné ořechové), to je můj denní chleba! (Tedy spíš mazadlo na chleba…)

Po čem materiálním toužíte vy? 🙂

2 komentáře

  • Sejra

    Letos poprvé budeme vánoce ignorovat. Dlouho jsme o tom debatovali, nakonec nás přesvědčil starší synátor, proč slavit křesťanský svátek, když nejsme křesťané? A tak spíše oslavíme slunovrat (koneckonců i křesťani se na něj nepřímo odvolávají) a na vánoce prostě budeme doma, spolu, vypneme PC a mobily, dopřejeme si nějaké výlety a procházky a celé to vánoční šílenství necháme za dveřmi.
    Takže žádné seznamy, natož materiální;-)

  • Lucie Velková

    Nad touto možností jsem samozřejmě přemýšlela taky… Jenže to nejde kvůli zbytku rodiny. Přítel vypadá, že by svátky ignoroval rád, ale u našich bych tvrdě narazila. Takže rozbalování dárků pod stromkem proběhnout musí… Navíc mamka Štědrý den i první svátek slouží noční v práci, takže mě požádala o pomoc a tou je zdobení stromků u našich a u dědy, loupání brambor na salát atd. Takže ignorace nepřichází v úvahu, není úniku.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *