Řeším

Postřehy z mateřství


Nikdy jsem moc netrpěla na kruhy pod očima, ale od porodu asi tak první tři měsíce byly mou permanentní ozdobou. Teď už jsou naštěstí pryč, i když vstávám a (ne)spím pořád stejně.

…anebo už je jen nevidím???

Nelíbí se mi na úplně malém miminku infantilní vzory na oblečení. Ono to mimino vypadá tak vážně, zvláště v době, kdy se ještě nesměje! Drobný vzor je ještě v pohodě, ale obrázek medvěda nebo čehokoliv přes celý hrudník, nebo různé ušaté aplikace mi zkrátka připadají směšné. Nejvíc se mi Jarouš líbil v čistě bílé nebo v různých odstínech šedé. Teď, když už se chechtá a řádí s hračkami, už to beru trochu mírněji, ale ty obrázky stále nijak nevyhledávám.

Co jsme začali s příkrmy, vyhledávám tmavé oblečení 😀 

Stříhat nehty můžu prckovi co dva dny a stejně budeme doma všichni vypadat jak po zápase s klubkem koťat!

Ještě jsem se neodhodlala zrušit koš na vyprané prádlo. Úplně zbytečná věc! Sundám věci ze sušáku do koše a když po týdnu malému dojdou ve skříni svršky, začnu je ze dna toho koše postupně vyndavat a rovnou mu je oblékat…

Jsem hodně zdomácnělá-zpuťkovatělá. Hodně vařím a peču, patlám svačiny, liju kafe do termosek. ALE. Všechno musí být rychlé. Vaření v jednom hrnci, recepty na buchty pouze hrnkové a s použitím jedné mísy. Jakmile si najdu recept a je v něm něco o odležení těsta, či jen oddělení žloutků od bílků, tak ho zavrhuji do kategorie moc pracné!

Asi tak po roce jsem si doma nalakovala nehty. Taková prkotina přece nemůže být s dítětem nemožná.
Samozřejmě, že pár minut poté se začal Jarouš důsledně dožadovat vyhlídkového pronesení po bytě. Výsledek: růžové třpytky obtištěné do bodýčka.

Moje kamarádka Kristýna se pořádně opřela do blogování a já se u toho výtečně bavím – pokud máte rádi sarkastické matky, co umí vtipně popsat běžné životní situace ve stylu Bridget Jonesové, tak šup k ní: https://muzesetostativam.blogspot.com/

Dnes je to na můj vkus krátké a bez závěrečné pointy, ale chci vám dát hlavně najevo, že žiju, tento prostor stále dýchá a v šuplíku nějaké ty odstavce mám.
A předpokládám, že tento článek časem dostane update – inspirace je kolem hodně!

Mějte krásný květen!

3 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *